fbpx

Yeni İnsanlarla Tanışmanın 6 Yolu

1 dakika


Sosyal hayatınızı renklendirmek için yeni yollar mı arıyorsunuz? Yeni bir şehre taşındınız ve sosyal bir çevre edinmek istiyorsunuz? Veya tüm istediğiniz sosyal çevrenizi biraz genişletmek mi? Bir ilişkiden yeni çıkmış olup eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsunuz fakat öncesinde yeni insanlar mı tanımak istiyorsunuz? Yeni insanlar tanımak için yüzlerce nedeniniz olabilir. Bazı insanlar için yeni kişiler tanımak ve yeni sosyal ilişkiler kurmak çok kolay olabilir. Kimisi içinse bu durum zorlu bir görev haline gelebilir. Neyse ki yeni sosyal bağlar kurmanın birçok yolu bulunuyor. 

Yeni arkadaşlar ve yeni bir sosyal çevre edinmek zor değil fakat bunun için biraz çaba da harcamalısınız. Yeni kişileri tanımak için kendinize birtakım fırsatları yaratmak zorundasınız. Eğer içe dönük biriyseniz, bu durum sizin için oldukça zorlayıcı ve hatta korkutucu olabilir. Yeni insanlarla tanışmanıza ve yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacağız.

 1. 1 MeetUp Grupları


  MeetUp uygulaması, yeni insanlarla tanışmak için harika bir araçtır. Üstelik MeetUp’a kayıt ücretsizdir ve bir hobiniz varsa o hobiyle ilgili etkinlikler de bulabilirsiniz. MeetUp’a ilgi alanlarınızı girerseniz, MeetUp da buna uygun olarak size öneriler sunacaktır. Dağcılıkla, kitaplarla veya iş yaşamı ile ilgili gruplara katılabilirsiniz. Bir kere bir gruba kayıt olduktan sonra grubun aktivitelerinden daima haberdar olacaksınız. Bazı etkinlikler ücretsiz, bazıları da ücretli olabilmektedir. Kayıt olduktan sonra tüm yapmanız gereken şey, etkinliğin düzenlendiği yere gitmektir. MeetUp gruplarının iyi yanı, sizinle benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle görüşebilecek olmanızdır.

 2. 2 Gönüllü Olun


  Gönüllülük esasına dayalı olarak bir şeyler yapmak, yeni birilerini tanımanın ve topluma katkı sağlamanın iyi bir yoludur. Günümüzde gönüllü işçi ihtiyacı bulunan birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Size yakın gelen birkaç kurum veya kuruluşu seçip onlara üye olabilirsiniz. Bu sayede insanlarla önemli hedeflere ve ortak bir amaca ulaşmak için bir araya gelebilirsiniz. İnsanlar, sürekli olarak zamanlarını feda etmek için etkinlikler ararlar. Kendi organizasyonunuzu kurup insanların gönüllük esasına dayalı olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 3. 3 Kulüplere Katılın


  Tıpkı MeetUp grupları gibi kulüpler de yeni insanlar ile tanışmanın iyi bir yoludur. Eğer bir hobiniz varsa, bu hobinizi diğer insanlarla paylaşarak yapmayı sürdürebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her hobi için oluşturulmuş bir kulüp bulunmaktadır. Eğer bisiklet sürmeyi seviyorsanız, neden yerel bisiklet kulübüne üye olmuyorsunuz? Kitap okumayı seviyorsanız, kitap kulüpleri de sizin için harika bir yer olabilir.

 4. 4 Kurslara Katılın


  İlginizi çekebilecek kursları ve atölyeleri bir araştırın. Bu kurslara giderek diğer insanlarla beraber bir şeyler de öğrenebilirsiniz. Neredeyse aradığınız her hobi ve spor dalı için kurslar bulabilirsiniz. Bu kurslara giderek arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz. Üstelik bazı vakıflar, yetişkinler için özel eğitim programları da yapmaktadır. Çevrenizdeki kursları ve eğitimleri bulmak için internette küçük bir araştırma yapabilirsiniz.

 5. 5 İnsanları Dışarı Davet Edin


  Bazen risk almalı ve insanları sizinle sosyalleşmeye davet etmelisiniz. Sınıf arkadaşınızı, iş yerinizden birini veya komşunuzu dışarıda bir öğlen yemeğine davet edebilirsiniz. Çevrenizdeki kişiler, başlangıçta teklifinizden dolayı biraz ürkebilirler ve görüşmek için çekingen olabilirler fakat genellikle davetinizi kabul etmekten mutluluk duyacaklardır. Eğer sizinle görüşecek durumda değilseler veya görüşmek istemiyorlarsa, kişilere ısrar etmemelisiniz. Onlar için uygun bir zamanda tekrar deneyin veya aynı ilgi alanlarına sahip başka kişiler bulun.

 6. 6 Sosyal Medya


  Sosyal medya, doğru kullanıldığında yeni bir çevre edinmek ve harika deneyimler için gayet uygun bir platform olabilir. İçe dönük birisi için sosyal medya üzerinden düzenlenen organizasyonlara katılmak, sosyalleşmenin daha az ürkütücü yolu olabilir. Sosyal medya kullanmanın önemli bir riski vardır. Bu da sizi gerçek hayattan zamanla uzaklaştırabilecek olmasıdır. Daha sağlam ilişkiler kurabilmek için kendinizi sanal dünyadan çıkıp gerçek dünyaya geçmek zorunda hissedeceksiniz. Facebook’ta 1000 tane arkadaşınız varsa ve onlarla hiç yüz yüze görüşmüyorsanız, o kişilere gerçekten de arkadaş diyemezsiniz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

137

Facebook Yorumları

Yorumlar

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Yararlı İçerik Yararlı İçerik
0
Yararlı İçerik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İlgi Çekici ! İlgi Çekici !
0
İlgi Çekici !
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Pro İçerik ! Pro İçerik !
0
Pro İçerik !
Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz