fbpx

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama

1 dakika


Uygulamalar, İngilizce öğrenmek için harika bir araçtır. Hızlı, erişimi kolay ve eğlencelidirler. Neredeyse telefonunuzda mini bir sınıf olması gibidir – sıkıldığınızda veya harcayacak zamanınız olduğunda kullanmak için orada. Ve uygulamalar gerçek hayattaki öğretmeninizin yerini alamasa da, normal İngilizce derslerinize harika katkılar sağlarlar. Birçoğu kelime bilgisi, dil bilgisi dersleri, hikaye kitapları ve sesler için oyunlar sunar. Öyleyse, daha önce indirmediyseniz, ne bekliyorsunuz? İşte İngilizce öğrenmek için en sevdiğimiz uygulamalarımız!

 1. 1 Duolingo


  Duolingo, 300 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler dil öğrenme platformu ve en çok indirilen eğitim uygulamasıdır. Şirketin misyonu, eğitimi ücretsiz, eğlenceli ve herkes için erişilebilir kılmaktır. Duolingo, bir oyun gibi hissetmek için tasarlanmıştır ve etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 2. 2 Quiz Your English


  Quiz Your English, dünyanın her yerinden öğrencilerle yarışarak İngilizcenizi pratik yapmanın, geliştirmenin ve test etmenin yeni ve eğlenceli bir yoludur. Arkadaşlarınızla İngilizce dilbilgisi öğrenin, yeni İngilizce kelimeler keşfedin ve gerçekten küresel bir ortamda kendinizi test edin.

 3. 3 The British Council


  Bu, dilbilgisini kavramak için harika bir soru. Learn English British Council uygulamasında çeşitli konularda dersler ve oyunlar bulunur. Başlangıç seviyesindeki Emirler, Sorular, Basit Hediye ve Gerunds'dan başlayarak, Modal Yükümlülük ve Zorunluluk Fiilleri üzerine ileri düzey derslere kadar - herkes için bir şeyler var. Bitirdikten sonra, ilerlemenizi kontrol etmek ve ne kadar geliştiğinizi görmek için "test" i tıklayın.

 4. 4 6,000 Words


  Kelime dağarcığınızı genişletmek söz konusu olduğunda, genellikle basit yol en iyisidir! FunEasyLearn, metin ve resimlerle yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olacak eğlenceli bir uygulama oluşturdu. Uygulama, temalara göre kategorize edilmiş, 6000 kelime ögesine sahiptir. Spor ve Yemek gibi bariz temaları içerirler ancak alt konular hokey, diş hekimliği, kayalar ve iç organlar kadar spesifiktir, bu nedenle öğreneceğiniz kelime haznesi aslında oldukça ileri düzeydedir.

 5. 5 Beelingu


  Bu hikaye anlatma uygulaması, okuma pratiği yapmak için mükemmeldir. İki farklı dilde yan yana bir hikaye anlatmak için akıllıca tasarlanmıştır. Önce İngilizce okursunuz, sonra kendi dilinizde kontrol edebilirsiniz. Karaoke tarzı metin, aynı anda hem dinlemenize hem de okumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca çocuklara yönelik klasikler ve popüler masallardan bilim ve teknoloji hakkındaki makalelere kadar seçim yapabileceğiniz pek çok ilginç içerik var. İngilizce okumak artık ilginçleşti!Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

147

Facebook Yorumları

Yorumlar

Sizin Tepkiniz Nedir?

Komik Komik
0
Komik
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Yararlı İçerik Yararlı İçerik
0
Yararlı İçerik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
İlgi Çekici ! İlgi Çekici !
0
İlgi Çekici !
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Pro İçerik ! Pro İçerik !
0
Pro İçerik !
Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz